דף הבית נותני שירות משהו לאכול תיירות ונופש פנאי ובילויים קניות וחנויות ארועים קולנוע דרושים בעמק צור קשר

מסעדת רוטנברג

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מסעדת רוטנברג

מסעדת רוטנברג
מול נופי ממלכת ירדן, במבנה קטן לשימור ממוקמת לה מסעדת רוטנברג – מסעדת שף ייחודית.


מחלונות המבנה ההיסטורי נשקפים גשר הרכבת העות'מאני הישן לקו החיג'אזי ההיסטורי החאן הממלוכי ואף גשר רומי וכמובן הגבעות הציוריות. לעתים ניתן לראות גם חזירי בר או עדר כבשים ממול למסעדה בירדן. הנופים ובעיקר הצבעים משתנים לאורך השנה וכך גם התפריט.

להתפעל מהטעמים ומהנוף בו זמנית

אולם לא בנופים בלבד מסתכם הדבר. למסעדה גינה ובוסתן המשתרעים על פני כשלוש דונם ומספקים למסעדה ירקות ופירות מגידול עצמי. בנוסף, צוות המסעדה מלקט לאורך השנה צמחי בר סביב המסעדה. בחורף - חרדל בר, חלמית, סלק בר, חסת מצפן, עולש, חרצית, גזר קיפח, סרפד, כף אווז, מלוח ועוד, ובקיץ צלפים, מלוח וזרעי חרדל. במקביל, חומרי גלם וירקות טריים נוספים מגיעים מהסביבה הקרובה, כגון שרימפס טריים מגידול במי מלח מכפר רופין או קמח טחון במיוחד מחיטה המגיעה מן העמק וכדומה.

הבשרים במסעדה מגיעים מגידול בתקן 'חי בריא' או אורגני ממספר מגדלים בישראל והמסעדה עובדת בשיטת Nose to Tail לפיה משתמשים בכל חלקי החיה - קרי הטלאים, הגדיים והעגלות כך שמנות הבשרים משתנות על בסיס יום יומי.

שף יזהר סהר

את מטבח המסעדה מוביל השף יזהר סהר. המטבח מגוון של יזהר נושא אופי מקומי ויצירתי. בתפריט המסעדה ניתן למצוא מגוון בשרים המשתנים על בסיס יומי כאמור, דגים ופירות ים טריים וכן דגש על הירקות והפירות מהגינה והליקוט לצד חומרי גלם מיוחדים מהאזור.

חוויה קולינרית בעמק הירדן

מעבר להשקעה בחומרי הגלם המסעדה משקיעה רבות ביינות ובאלכוהול המוגשים. לראיה, המסעדה זכתה בפרס תפריט היין הטוב בצפון ב-'תערוכת סומלייה' לשנת 2017 - כך שהכינו את עצמכם למצב רוח טוב - רק הביאו בחשבון שכדאי ליצור קשר עם המסעדה לקראת הביקור, על מנת לוודא כי יש שולחנות פנויים.

תחזית מזג האוויר בארץ להיום - 20.08.2019
לא צפוי שינוי משמעותי בטמפרטורות. במהלך היום עומסי חום בינוניים עד כבדים בהרים ובמישור החוף. 
תחזית מזג האוויר בארץ לימים הקרובים
יום שלישי

ללא שינוי
יום רביעי

דומה
יום חמישי

הכבדה בחום